1 Türk Kadının da Karıştığı Bitfinex Hack Davası, LEO Coini Uçurdu!

0
11

2016 yılında yaşanan ve bugünün değeri ile 4,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) çalınması ile sonuçlanan olay şimdi neredeyse kapatılmak üzere.

Bitfinex daha önce bu hackerların bulunması için 400 milyon dolarlık ödül bile yayınlamıştı ancak kimse herhangi bir bilgiye ulaşamadı. ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan operasyonda ise iki kişi yakalandı.

Saldırıda 3,6 milyar dolarlık Bitcoin ele geçirilirken, özellikle Türkiye’deki yatırımcıların dikkatini çeken bir şey yaşandı. Heather R. Morgan olarak bilinen şüphelinin aslında Türk asıllı olduğu ortaya çıktı.

Heather Reyhan Morgan, hem bir girişimci hem de rap sanatçısı olarak hayatını devam ettirmekte ve babası Türk kökenli. Bu gelişmenin yanı sıra Bitfinex saldırısının faillerinin bulunması aslında hiç beklenmeyen bir gelişmeye daha sebep oldu.

Bitfinex saldırısı olduğunda borsa hayatta kalabilmek için kullanıcıların bakiyeleri normalde zarar görmese de kullanıcı cüzdanlarında %36’lık bir kesinti uygulamıştı. Kullanıcıların kayıp fonları ise LEO isimli token piyasaya sürülerek giderilmeye çalışıldı.

Bitfinex’in çalınan 3,6 milyar dolarlık BTC’si yakında borsaya geri verilecek ve borsanın bununla LEO tokenlerini geri alması planlanıyor. Bu durum da LEO için inanılmaz bir fiyat artışı getirdi.

Bir anda top 24 içerisine girmeyi başaran LEO, 7 günde %76, 24 saat içerisinde ise %55 yükseldi. LEO birkaç saat önce ise 8,14 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı ve bu haber ona rekor getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz