21Shares, Dubai’de Bitcoin ETP’i Listeleyecek!

0
15

Dünya piyasalarının en büyük kripto para ihraççılarından 21Shares, Ortadoğu pazarında ilk hamlesini yaptı.

21Shares, Birleşik Arap Emirliğine bağlı Nasdaq Dubai borsasında fiziksel destekli bir Bitcoin ETP’i başlattı. Bu girişim ile Ortadoğu’daki ilk spot tabanlı Bitcoin ETP’si işleme açılmış oldu. Yeni Bitcoin ETP’i ile Dubai vatandaşları rahat bir şekilde Bitcoin yatırımlarını gerçekleştirebilecek.

21Shares CEO’su Hany Rashwan, Dubai girişimi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Birleşik Arap Emirliği bölgesindeki hamlemiz, 21Shares şirketinin Dünya çapında tanınması açısından önemli bir kilometre taşı oldu. Bölgesel yatırımcılar, yeni Bitcoin ETP ürünümüz sayesinde daha rahat ve güvenli bir kripto yatırımı yapabilecek.”

Nasdaq Dubai CEO’su Hamed Ali, 21Shares şirketinin girişimini olumlu karşıadı. Ali, “21Shares’in Nasdaq Dubai borsasını seçmesi, ülkemizin teknoloji ve inovasyona verdiği önemi gösteriyor” dedi.

Başta Kanada, İsveç, Brezilya ve Almanya gibi ülkelerde spot Bitcoin ETF listelemeleri art arda gelirken, ABD bu konudaki sert tavrını hala koruyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot tabanlı Bitcoin ETF başvurularını neredeyse günü geçmeden reddediyor. SEC, geçtiğimiz günlerde WisdomTree’nin spot tabanlı Bitcoin ETF’i için yaptığı ikinci başvuruyu kısa süre içinde reddetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz