Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Madencilik Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Bitcoin Madencilik Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

0
Bitcoin Madencilik Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Kripto para sektörü son dönemde hızlı bir şekilde gelişme kaydederken, piyasanın inişli çıkışlı hareketleri ile kripto odaklı şirketler bu durumdan oldukça etkileniyor. Son olarak Bitcoin‘in fiyatı 20.000 doların altında hareket ederken, varlığın madencilik faaliyeti, madenciler arasındaki rekabeti artırmaya devam ediyor. Sonuç olarak, Bitcoin madenciliği hash oranı yeni bir rekor seviyeye ulaşmış durumda.

Blockchain.com verilerine göre hash oranı, son haftalarda istikrarlı bir artış kaydeden 7 günlük hareketli ortalamaya dayalı olarak tüm zamanların en yüksek değeri olan 240.208 milyon TH/s’ye ulaştı.

Ayrıca belirtmek gerekirse, işlemleri işlemek için kullanılan bilgi işlem gücünü temsil eden BTC hash oranı, ilk dijital varlığın fiyatının kısa vadeli toparlanma belirtileri gösterdiği ağustos ayında yükselişe başladı. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı o zamandan beri mücadele ederken, hash oranı yükselmeye devam etti.

Son olarak lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) güncel durumuna bir göz atalım. Bitcoin haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre 19.184 dolardan işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz