Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Ray Dalio, Kripto Para Sektörünü Ve Yatırımcılarını Uyardı

Ray Dalio, Kripto Para Sektörünü Ve Yatırımcılarını Uyardı

0
Ray Dalio, Kripto Para Sektörünü Ve Yatırımcılarını Uyardı

Bitcoin (BTC) fiyatının düşüşü ile sarsılan kripto para sektörü, ünlü bir isme göre gereğinden çok dikkat çekiyor.

Amerikanın en zengin isimlerinden olan milyarder yatırımcı Ray DalioDavid Rubenstein ile gerçekleştirdiği röportajında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Dalio, kripto para sektörünün “çok fazla” dikkat çektiğini ve bunun olumsuz olduğunu aktardı.

Dalio, açıklamalarının devamında portföyünün çok “ufacık” bir kısmının kripto para sektöründe olduğunu itiraf etti.

Küresel finans sektörünün tepetaklak olmasına karşın böyle bir yatırım yaptığını belirten Dalio aslında IMF’nin uyarısı ile benzer bir noktaya değindi.

IMF de Bitcoin gibi varlıkların değer saklama aracı olarak görüldüğünü ancak bunun ABD borsaları ile birebir korelasyon içerisinde olduğunu aktarmış ve uyarılarda bulunmuştu.

Bitcoin fiyatının son düşüşüne bakıldığında da Nasdaq ve S&P500‘ün yaşadığı sert düşüş ile bunun hızlandığı görülebilmekte. Federal Rezerv’in faiz arttırma ihtimaline karşı borsalar ve devamında tahmin edilebileceği gibi kripto para sektörü de tepetaklak oldu.

Bridgewater Associates’in kurucusu olan Dalio da diğer varlıkların aynı kripto paralar gibi olası bir faiz artışına karşı harekete geçeceğini aktardı ve değişim beklediğini ifade etti.

Daha önce ciddi bir Bitcoin ve kripto para eleştirmeni olan Dalio, geçen mayıs ayında da BTC aldığını aktarmıştı. Buna rağmen kripto paraların çok fazla dikkat çekmesi, Dalio’ya göre yakında bunların hükümet tarafından “yasaklanması” ile sonuçlanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz