Kripto para dünyasında El Salvador’un Bitcoin (BTC) alım hamleleri büyük ses getirmeye devam ediyor. Başkan Bukele, son olarak 15 milyon değerinde 410 Bitcoin satın aldıklarını açıkladı. Başkanın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım büyük ilgi görürken “bazı arkadaşlar gerçekten ucuza satıyor” yorumuyla dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, kripto para basınında manşetleri süslemeye devam ediyor. Bitcoin’i yasal para ilan eden El Salvador’da her düşüşte Bitcoin alımı haberi geliyor. Bukele, resmi Twitter hesabından yaptığı son açıklamada, Bitcoin satın alımının detaylarını paylaştı.

Bukele, kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği sosyal medya hesabından “El Salvador 15 milyon dolara 410 Bitcoin aldı” haberini verdi. El Salvador’un bu hamlesi, Bitcoin fiyatındaki sert düşüşün ardından geldi. BTC fiyatındaki düzeltmeleri alım fırsatı olarak gören El Salvador başkanı, bu düşüşü de boş geçemedi. Büyük ilgi gören paylaşımda ayrıca “Bazı arkadaşlar, gerçekten ucuza satıyor” ifadelerini kullanan Bukele BTC destekçilerinin beğenisini topladı.

CoinDesk’in araştırmasına göre El Salvador, son Bitcoin alım hamlesi ile birlikte kasasında 1500’den fazla Bitcoin tutmaya başladı. El Salvador bu sene 1 milyar dolar değerinde 10 yıllık Bitcoin tahvili çıkarmaya hazırlanıyor. IMF ve diğer finansal kuruluşlar ise El Salvador’un Bitcoin almaya devam ederse ileride büyük sıkıntılar yaşayabileceğini söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz