Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Michael Saylor, MicrosStrategy’nin yatırım sırrını açıkladı: Sadece Bitcoin tutuyor!

Michael Saylor, MicrosStrategy’nin yatırım sırrını açıkladı: Sadece Bitcoin tutuyor!

0
Michael Saylor, MicrosStrategy’nin yatırım sırrını açıkladı: Sadece Bitcoin tutuyor!

MicroStrategy yazılım şirketinin CEO’su Michael Saylor Bloomberg’e verdiği röportajında konu üzerine ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Açıklamada fikrinin ilk gün yüzüne çıktığı anın 2020 nisan ayında yaşanan salgın süreci ile de kasada bulunan nakit paranın gitgide eridiği zaman olduğunu söyledi. Bu durum kaygısının üst seviyelere çıkmasına neden olarak yeni bir hamleye sevketmişti.

Bitcoin para birimi pek çok ulusal ve uluslararası şirket tarafından rakiplere yönelik iyi bir strateji olarak görülüyor. Bu konu üzerine şirketin CEO’su M.Saylor; “ Yenileşen ve gittikçe yönelimin arttığı teknoloji pazarında ayakta kalmaya çalışan bir yazılım şirketi olarak kasalarımızda yalnızca Bitcoin bulunduruyoruz.” dedi.

Şirketin CEO’sunun bu hamlesi ardındaki strateji merak edildi. Röportajın ayrıntılarında şunlar söyleniyor; “Bilindiği üzere mikro strateji yazılım firması Microsoft ile bir rekabet içerisindeyiz. Bunun yanı sıra çoğu yazılım şirketi ile de büyük bir yükselme mücadelesi içerisindeyiz. Amacımız hedefte yükselim gösterecek bir para birimini elde tutarak kaybetmemek uğruna daha çok çalışmaya gerek duymamaktır.”

2021 yılının Aralık ayında yazılım şirketi içerisinde eklenen BTC miktarı toplamda 5.25 milyar doları buldu. CEO yaptığı açıklamalarda gösterdiği hamleler için oldukça memnun gözüküyor. Diğer firmaların kısa bir süre sonra gözden düşmeye başlayacağı yönünde fikirleri de söz konusu. Geçtiğimiz birkaç yıl şirket hesaplarında bulunan nakit para rezervleri salgın süreci ile birlikte yüzde 10 geriledi. Bu da alım gücü noktasında yüzde 25’in gerisine düşüldüğü anlamına geliyordu. Michael’ın hamlesinin ardındaki sır da bu olsa gerek.

Michael Saylor dev yazılım şirketi için Bitcoin üzerinden yalnızca alışveriş yaptığını ve finansal sürecini bu para birimi üzerinden yürüttüğünü açıklamasının ardından en çok merak edilen soru ise bu durum kendisini endişeye düşürmüş müydü?

M.Saylor cevap olarak; “Piyasalarda oluşan enflasyona yönelik en iyi korumanın bu olduğunu savundu. Şirketin olabilecek herhangi bir enflasyon durumunda daha kârlı çıkabileceğini” düşünüyor. Olaya dış pencereden bakıldığında herhangi bir erimeye maruz kalacak geleneksel bir para birimi bulunmadığı için en az zararla süreç atlatılmış olacak.

Burada olan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdıe. Bu sebeple, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz