Ana Sayfa Bitcoin Haberleri ABD’li Senatör Warren, 6 Bitcoin Madencilik Şirketini Daha Hedef Aldı

ABD’li Senatör Warren, 6 Bitcoin Madencilik Şirketini Daha Hedef Aldı

0
ABD’li Senatör Warren, 6 Bitcoin Madencilik Şirketini Daha Hedef Aldı

ABD’li Senatör Elizabeth Warren, altı madencilik şirketinden daha enerji kullanımları hakkında bilgi vermesini istedi.

Bitcoin karşıtı yorumlarıyla gündeme gelen ABD’li Senatör Warren, Perşembe günü altı madencilik şirketine daha enerji kullanımları ve çevresel ayak izleri hakkında bilgi talep eden bir mektup gönderdi. Warren’ın bilgi talep ettiği madencilik şirketleri ise Riot Blockchain, Marathon Digital Holdings, Stronghold Digital Mining, Bitdeer, Bitfury Group ve Bit Digital oldu. Daha önce aktardığımız üzere Warren, geçtiğimiz Aralık ayında önde gelen Bitcoin madencilik tesislerinden biri olan Greenidge’e de bir mektup göndermişti.

Warren mektupta her madencilik şirketinden 10 Şubat’a kadar elektrik tüketimini, ölçeklendirme planlarını, elektrik şirketleriyle yapılan anlaşmaları ve tüketiciler ve küçük işletmeler için enerji maliyetleri üzerindeki etkiyi detaylandırmasını istedi. Mektupta ise şu ifadeler yer aldı:

“Bitcoin madenciliğiyle ilişkili olağanüstü yüksek enerji kullanımı ve karbon emisyonları, iklim kriziyle mücadele için sıkı çalışmalarımızı baltalayabilir. Kripto madenciliğinin yerel ortamlar ve elektrik fiyatları üzerindeki zararlı etkilerinden bahsetmiyorum bile.”

Yakın zamanlarda ABD, proof of work madencilik modelinin tükettiği enerjiyi tartışan bir kongre oturumu düzenlemişti. Diğer taraftan PoW modelinin enerji tüketimini, sadece ABD odağına almıyor. Geçtiğimiz günlerde Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) başkan yardımcısı Erik Thedéen, AB’nin proof of work madenciliğini yasaklayarak kripto endüstrisinin proof of stake modeline yönlendirilmesi gerektiğini savunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz