Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri AK Parti Yetkilisi Ömer İleri, Kripto Para Regülasyonu Hakkındaki Son Gelişmeleri Açıkladı!

AK Parti Yetkilisi Ömer İleri, Kripto Para Regülasyonu Hakkındaki Son Gelişmeleri Açıkladı!

0
AK Parti Yetkilisi Ömer İleri, Kripto Para Regülasyonu Hakkındaki Son Gelişmeleri Açıkladı!

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, önümüzdeki günlerde çıkarılması planlanan kripto para yasası hakkında açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olan İleri, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler sonrasında Meclis’e sunulması beklenen kripto paralara yönelik yasa tasarısı hakkında detaylı bilgi verdi.

– Ömer İleri, AK Parti’nin öncelikli konularından birinin Blockchain teknolojisi olduğunu vurguladı.
– Türkiye’de kripto para sektörünün gelişmesi için yasal düzenlemeler yapıldığını ve bu alana ilginin büyük olduğunu belirtti.
– Mevcut durumda Türkiye’de 10 milyondan fazla kişinin kripto para hesabı bulunduğunu açıklayan İleri, düzenlemenin zorunlu olduğunu ifade etti.
– Temel amaçlarının kripto paralara yasal bir çerçeve getirmek olduğunu söyleyen İleri, Türkiye’nin bu alanda önde gelen ülkelerden biri olması için çalıştıklarını dile getirdi.
– Sektör paydaşlarının da tasarıya destek verdiğini belirten İleri, düzenlemenin sektörün önünü açacak şekilde hazırlandığını söyledi.
– Kripto para sahiplerinin güvenliğinin sağlanması konusunda da önemli adımlar atacaklarını ifade eden İleri, yatırımcıların korunması ve kötü niyetli aktörlere karşı önlem alınması hedeflendiğini açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz