Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin ve NVIDIA Arasındaki Fiyat Bağlantısı Mı Güçleniyor? Patlama Riski Artıyor!

Bitcoin ve NVIDIA Arasındaki Fiyat Bağlantısı Mı Güçleniyor? Patlama Riski Artıyor!

0
Bitcoin ve NVIDIA Arasındaki Fiyat Bağlantısı Mı Güçleniyor? Patlama Riski Artıyor!

Bitcoin ile teknoloji devi Nvidia (NVDA) arasındaki fiyat korelasyonu son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum, her iki varlık arasındaki benzerliklerin arttığını göstermektedir.

– Bitcoin tarihi zirvesini görürken, Nvidia hisse değeri de bin dolar seviyelerine yaklaştı.
– Güncel verilere göre, Bitcoin ile NVDA arasındaki 90 günlük ve 52 haftalık korelasyon 0,86 seviyesine ulaşmış durumda.
– Korelasyon, Temmuz 2020’den beri sürekli olarak pozitif seyretmekte ve Ocak 2023’ten bu yana en yüksek seviyesini görmüş durumdadır.

14 Mart günü Bitcoin’in 73.798 dolarlık zirvesinden %10’a yakın bir gerileme yaşanırken, aynı dönemde Nvidia’nın 8 Mart’ta 973 dolarlık tarihi zirvesinden benzer bir düşüş yaşadığı görüldü.

Yatırımcılar arasında konuşulanlara göre, her iki varlık da patlama yaşayabilir ve teknolojik devrime odaklanıldığında heyecan ve büyük dalgalanmalar bekleniyor.

Nvidia’nın yıl başından bu yana %77, Bitcoin’in ise %62 oranında yükseliş gösterdiği biliniyor. Nvidia’daki bu yükselişlerin, yapay zeka merkezli kripto paralarında da önemli değer artışlarına neden olduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz