Almanya, Açık Arttırma İle Bitcoin (BTC) Satacak!

0
5

Bitcoin (BTC) fiyatı devamlı olarak yükselmeye devam ederken özellikle devletlerin açık arttırma ile yapacağı Bitcoin satışları bazı kişileri için fırsat olabilir. Daha önce ABD’de yapılan benzer satışlarda bunları alan birçok yatırımcının uzun vadede önemli kazançlar elde ettiği biliniyor.

Şimdi ise açık arttırma satışı vakti Almanya’da gibi gözüküyor. Kuzey Vestfalya bölgesi Adalet Bakanlığı, 25 Ekim tarihinde ilk Bitcoin açık arttırmasını yapacak. Bakanlık ilk olarak 215 Bitcoin’in bir kısmını satışa çıkartacak ve satış çoktan başladı.

Açık arttırma internet üzerinden yapılıyor ve son tarihin 27 Ekim olduğu açıklandı. Bakanlık, 1 BTC’nin piyasa değerini 54.000 avro yani yaklaşık 62.700 dolar olarak hesapladı.

Satışlar ise 0,1 BTC, 0,5 BTC veya 10 BTC gibi farklı oranlarda yapılıyor. En yüksek tekli alım is 10 BTC olarak yapılmakta ve bunun aslında şimdiye kadar sadece 4 teklif aldığı görülüyor. Bu da 10 BTC’yi alan kişinin diğerlerine göre daha çok kazançlı olabileceğine işaret ediyor.

Bakanlık söz konusu BTC’leri kara borsa odaklı platformlara yapılan baskın sonrasında ele geçirdiğini açıkladı. Açık arttırmadan elde edilenler ise Almanya’nın en büyük bölgesi olan Kuzey Rhine-Vestfalya için kullanılacak.

Dünya çapındaki birçok kolluk kuvveti ele geçirdikleri kripto paraları bu şekilde satmaya başladı ve kısa süre önce Romanya da bunu gerçekleştirmişti. Buna rağmen tarihteki en büyük açık arttırma ile Bitcoin satışı ise ABD’ye ait.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz