Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Avustralya’da Gayrimenkul Satışları Bitcoin (BTC) İle Müşterilerini Buluyor!

Avustralya’da Gayrimenkul Satışları Bitcoin (BTC) İle Müşterilerini Buluyor!

0
Avustralya’da Gayrimenkul Satışları Bitcoin (BTC) İle Müşterilerini Buluyor!

Bitcoin ve kripto paralara olan ilginin artması ile bir çok ülke ve kurumsal firma Bitcoin ile ödemelere izin verdiğini açıklıyor. Forkast.News’in bir haberine göre Avustralya da bulunan Lloyds Auctions Australia firması, gayrimenkul alımları için Bitcoin kabul edeceğini bildiriyor.

Küresel Covid salgını nedeniyle gayrimenkul satışlarında büyük oranda düşüş yaşanan Avustralya’da, sektörü canlandırmak için yeni yollar aranmaya başlandı. İnsanların kripto para birimlerine olan ilgisinin fark edilmesi ile Lloyds şirketi kripto paralar ile ev alınabileceği fikrini geliştirdi. Bu yöntem ile insanlar ev sahibi olurken hem de kripto paralara olan ilginin artırılması planlanıyor.

Lloyds operasyon müdürü Lee Hames konu hakkında şunları söyledi:

”KRİPTO PARA BİRİMLERİNİN BİR ÖDEME BİRİMİ OLARAK KULLANILMASI, İNSANLARIN KRİPTO PARALARA OLAN GÜVENİNİ ARTIRIYOR. İNSANLAR BİTCOİN İLE YENİ EVLERİNE KAVUŞTUKLARINDA BU ONLAR İÇİN MÜKEMMEL BİR TECRÜBE OLACAK.”

Lloyds, Bitcoin ve kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul etmesinden bir kaç saat sonra 76.000 dolar değerinde bir karavanın satışının Bitcoin ile yapıldığını söylüyor. Bununla birlikte kripto para birimleri ile konut satışı başvurularında aşırı derecede talep olduğu söyleniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz