Düğünde Yine Bitcoin Taktılar, Davetliler Şaşkına Döndü!

0
15

Türkiye devleti kripto para birimlerini kullanan ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bununla birlikte kripto para birimlerinin halk tarafından kabul edilmesi gün geçtikçe artıyor. Çünkü çoğu Türk vatandaşı kripto varlıkların geleceğine inanıyor. Bugün Türkiye’de yaşanan ilginç bir olay ile karşınızdayız.

Türkiye’de kripto varlıkların her alanda kullanılmaya başlandığını görmekteyiz. Öyle ki bir düğün merasiminde gelin ve damada altın takmak yerine kripto paraların takılmasını tercih eden insanların olduğunu görüyoruz. Antalya Finike ilçesinde evlenen bir çifte arkadaşları tarafından 10 bin TL değerinde kripto para takıldı.

Finike ilçesinde hayatlarını birleştirme kararı alan Melek Madenci ve Ferdi Madenci çiftine, kripto yatırımcısı olan iki arkadaşın Muhammed Koca ve Hasan Korkmaz tarafından, damat beye 10 bin TL değerinde Bitcoin  takıldığı söyleniyor. Düğün töreninde, bu fotoğraf karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen davetliler, olayı anlamakta güçlük çektikleri belirtiliyor.

Bu olayların benzerlerinin daha öncede Türkiye’de yaşandığı biliniyor. Fakat bu denli yüksek miktarda bir kripto para takılmamıştı. Bu olay ile birlikte ülkemizde kripto para birimlerinin yer aldığı daha farklı organizasyonların artacağı da düşünülüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz