Bitcoin 16 Bin Dolar Seviyelerinde Ancak Kimse Alım Yapamıyor! Neden?

0
10

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) zor günlerden geçmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dakikalarda kritik bir gelişmeyi daha geride bırakan BTC, sert bir düşüş yaşamayarak tekrardan yatırımcıların umutlanmasını sağladı.

Şuan itibariyle önümüzdeki 1 hafta özelinde Bitcoin’in düşüş yaşamasına sebebiyet verecek bir gelişme olmadığı gözlenmekte.

Her ne kadar ani bir şekilde ortaya çıkabilecek bir haber sektörde çöküşü tetikleyebilecek olsa da, ilerleyen günlerde anormal bir durum olmadığı sürece piyasa sakinleyebilecek gibi duruyor.

Kripto korku ve açgözlülük endeksine baktığımızda ise yine aşırı korku seviyelerinde olduğu gözlenmekte. Uzun bir süredir 25 puanın altında bulunan kritik endeks, yatırımcıların korku nedeniyle alım yapamadıklarını kanıtlamakta.

Normal şartlarda 2022 yılının başında “Bitcoin 16 bin dolara düşse ne yaparsınız?” şeklindeki sorulara yatırımcıların “tüm mal varlığım ile kripto para alırım” şeklinde yanıt verdikleri görülse de, şuan itibariyle yatırımcılar çok daha dip seviyeleri bekliyor.

Her ne kadar Bitcoin 14 bin, 12 bin veya 10 bin dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayabilecek olsa da, bu düşüş trendinin 15.500 dolarda mı yoksa 12 bin dolarda mı son bulacağını hiçbir yatırımcı bilemez.

Uzun vadeli olarak 10 bin – 16 bin dolar aralığından kademeli bir şekilde kripto para alımı yapan yatırımcılar, ilerleyen süreçte ciddi kazançlar elde edebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz