Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Borsası FTX TR, MASAK İncelemesi Hakkında Açıklama Yayınladı!

Bitcoin Borsası FTX TR, MASAK İncelemesi Hakkında Açıklama Yayınladı!

0
Bitcoin Borsası FTX TR, MASAK İncelemesi Hakkında Açıklama Yayınladı!


pastedGraphic.png
1 hafta önceye kadar kripto para sektörünün en büyük 2. borsası olan FTX, likidite krizi ile birlikte resmen iflas etti. FTX’in Türkiye kolu FTX TR’de bu iflas döneminde yaptığı paylaşımlar ile gündeme geldiği görüldü.

Bugün itibariyle ise Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığının resmi web sitesi üzerinde yeni bir duyuru metni yayınladı.

FTX borsası hakkında inceleme başlattığını duyuran MASAK, yatırımcıların mağdur olmaması için çalışmalarına devam etmekte.

FTX TR ise resmi Twitter hesabı üzerinden MASAK incelemesi hakkında bir duyuru paylaştı. MASAK yükümlülüklerini yerine getirmek için çabaladıklarını açıklayan FTX TR yetkilileri, şu sözleri aktardı

“Değerli kullanıcılarımız, FTX TR olarak MASAK yükümlülüklerimizi yerine getirmek için her zaman gayret ettik. Bundan sonraki süreçte de MASAK’a karşı görev ve sorumluluklarımıza sadık kalarak hareket edeceğimizi ve size karşı şeffaf olacağımızı önemle bildirmek isteriz.”

Bu duyuru metninin altında ise yatırımcıların tebrik ve teşekkür mesajlarının olduğu görülüyor. Global FTX borsasının aksine, kullanıcılarının fonlarını büyük bir titizlik ile ödemeyi başaran FTX TR, büyük bir sınavı başarılı bir şekilde tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz