Bitcoin (BTC) Yeniden Toparlanıyor! Hedef Kaç Dolar?

0
4

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde düşüş yaşıyordu. Amerikan Merkez Bankasının (FED) son FOMC toplantısına dair tutanakların açıklanacak olması her ne kadar sektörü baskılasa da, bu baskıların çok çabuk ortadan kalktığı görüldü.

FOMC tutanaklarında beklenmedik gelişmelerin olmaması Bitcoin’in tekrardan yükselişe geçmesini sağladı. BTC’nin değer kazanması şimdilik altcoin‘lere sirayet etmemiş gibi duruyor.

Her ne kadar Bitcoin halen 25 bin dolar direncine ulaşamamış olsa da, yükselen trendini geri kazanması büyük önem arz ediyordu. Short pozisyonları likit etmek için yükseliş yaşaması gereken BTC, kritik seviyelerde yer alıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 16 Şubat tarihinden bu yana 25.250 dolar direncini aşmayı deniyor. Birçok kez bu direnç seviyesine yükselen BTC, her yükselişin ardından düşüşe geçmekte.

Her ne kadar bugüne kadar Amerikan Merkez Bankası (FED) tutanaklarından ötürü ayılar BTC’yi baskılamayı başarmış olsa da, artık boğaların hareketlerini kısıtlayamayacakları tahmin ediyor.

Önümüzdeki süreçte Bitcoin’in 25.250 dolar direncini aşıp aşamayacağı her ne kadar bilinemeyecek olsa da, bu direncin kırılması 28 bin dolar seviyelerine kadar bir yükseliş getirecektir. BTC’nin 23.350 doların altına sarkması ise sert düşüşleri tetikleyebilir gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz