Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin’e Destek, 2.5 Trilyonluk Dev Fidelity Şirketinden Geldi!

Bitcoin’e Destek, 2.5 Trilyonluk Dev Fidelity Şirketinden Geldi!

0
Bitcoin’e Destek, 2.5 Trilyonluk Dev Fidelity Şirketinden Geldi!

Bitcoin (BTC) 39.000 bölgesinden ret yemesiyle 37.066 dolara kadar sert şekilde geri çekildi. Satış baskısına devam eden balinalar, Bitcoin’i 40.000 doların altında tutmaya kararlı gibi görünüyor.

Bununla birlikte 2.5 trilyon dolar piyasa değerine sahip Fidelity Investment şirketi 2014 yılından bu yana BTC tuttuğunu ve 2026 yılına kadar Bitcoin’in ana akım bir varlık olacağına inandığını açıkladı. Geçtiğimiz saatlerdeki düşüşü değerlendirdiklerini söyleyen firma, ne kadarlık BTC aldıklarını açıklamadılar.

Bu açıklamanın kurumsal ve bireysel yatırımcıların dikkate alacağı düşünülüyor. Bu nedenle uzmanlara göre kripto para birimlerine olan talepte bir artış olma potansiyeli var.

Fidelity, geçtiğimiz yıllarda kripto para hizmeti vermek için Fidelity Digital Assent şirketini kurarak faaliyetlere başlamıştı. Şirket, Bitcoin ve kripto varlıklara yönelik bir çok hizmeti hayata geçirdi.

Kısa süre önce yaptığı açıklamada, 2014 yılından bu yana Bitcoin sahibi olduklarını ve şirket planları dahilinde kripto para alımlarına devam ettiğini açıkladı. Şirket ayrıca, Bitcoin’in 2026 yılına kadar ana akım bir varlık olacağına inandığını söyledi.

Fidelity İnvestment’in genel müdürü Peter Jubber, konuya dair yaptığı açıklamalarda şunları ifade etti:

“FİDELİTY ŞİRKETİ OLARAK 2014 YILINDAN BU YANA BİTCOİN TUTUYORUZ VE ŞİRKET STRATEJİMİZ DOĞRULTUSUNDA SATIN ALMAYA DEVAM EDİYORUZ.”

“BİTCOİN, ŞU AN DERİN BİR DÜZELTME YAPIYOR. ANCAK, VOLATİLİTESİ YÜKSEK BİR VARLIK İÇİN BUNUN OLMASI BİZİ ENDİŞELENDİRMİYOR. BİTCOİN’İN 2026 YILANA KADAR ANA AKIM VARLIK OLARAK DEVAM EDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ.”

Fidelity’nin, Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik bir çok çalışması bulunmakta. Şirket, Bitcoin ETF’si için SEC’e başvuruda bulunmuş, ancak reddedilmişti. ETF konusunda yılmayan Fidelity, daha sonra metaverse ETF’si için SEC’e başvurdu. Mateverse ETF’sinin onaylanıp onaylanmayacağı ise bilinmiyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz