10 Kasım tarihinde 69 bin doları gördükten sonra ayı piyasasına giren ve Bitcoin’de yatırımcılar yönü tayin etmede zorlanıyor. Bitcoin son günlerde yükseliş trendi içerisine girerek 39 bin dolara kadar yükselse de geçtiğimiz gün gerçekleşen sert satışın etkisiyle 36 bin dolar seviyesine kadar geri çekildi.

Bitcoin geçtiğimiz gün yüzde 4’ün üzerinde değer kaybederken, bugün ise yatay bir seyir izleyerek 36 bin 800 dolar civarında hareket ediyor. Ethereum ise geçtiğimiz gün yüzde 4’e yakın düşerek 2 bin 600 dolara kadar geri çekildi. Ethereum bugün yüzde 1.56 oranında azalışla 2 bin 638 dolardan işlem görüyor

Kripto para analiz firması Santiment, Twitter üzerinden yayınladığı bir raporda geçtiğimiz hafta 1.570.000.000 dolar değerinde 40.785 adet Bitcoin’in borsalardan çekildiğini bildirdi.

Ayrıca Santiment borsalarda gerçekleşen bu çekilmenin eylül ayından bu yana en büyük haftalık çıkış olduğunu kaydetti. Santiment soğuk cüzdanlara çekilen kripto paraların devam eden eğiliminin uzun vadede fiyat hareketleri için iyi olduğunu açıkladı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz