20Bloomberg Galaxy Crypto Index raporunun haziran yayımında Bitcoin, nisan ayındaki rallinin zirvesine kıyasla “daha güçlü, daha yükseliş potansiyeli barındıran ve daha az genişlemiş” nitelendirildi. Yani Bitcoin’in, altılı basamakları bulması, 2017’nin en yüksek seviyelerine derin bir düzeltme yaşamasından daha olası görülüyor.

McGlone, mayıs ayında yaşanan düzeltmeyi aşırı uzamış ralliye, Çin’deki kısıtlamalara ve Bitcoin’in enerji kullanımına karşı yapılan haksız eleştiriye bağlıyor. Tüm bu etmenlerin sonucunda tepeden dibe yüzde 50’den fazla düşüş gözlendiğini söylüyor.

McGlone, “Bitcoin’in 2021’deki durumu sağlam” diyerek şunları ekledi:

2020’nin sonuna doğru Bitcoin verileri, para biriminin 2021’de keskin bir şekilde yükseleceğini ortaya koydu ve bu kapsamda güçlü desteklerin oluştuğunu görüyoruz.2020’de, 260 günlük fiyat oynaklığı, başta S&P 500 olmak üzere çoğu büyük varlık sınıfına kıyasla en düşük seviyesine düşmüştü. Geçen yılki arz daralması, kurumsal portföylere geçişi, Ethereum vadeli işlemleri ve Kanada ile Avrupa’da ETF’lerin eklenmesi sayesinde, Bitcoin’in 100.000 dolara yükselmesi, 20.000 doların altına inmesinden daha gerçekçi.

Analistler, kısa dönemli tahminlerinde BTC’nin yönü hakkında farklı düşünüyor. Birkaç , geleneksel finansal göstergelerin 16 bin dolarlık dibe işaret etmesi nedeniyle, 2017’nin en yüksek seviyesinin yeniden test edileceğini öngörüyor. Zincir üstü analist Willy Woo gibi isimlerse, ağın temel verilerinin iyileşmesi ve benimsenme oranlarının artması sayesinde BTC’nin büyük olasılıkla dibi gördüğünü söyledi.

Kıdemli trader Peter Brandt ise, BTC fiyat düzeltmesinin en kötüsünün henüz yaşanmadığını ileri sürdü. Ancak Twitter takipçilerine, spot pozisyonları olanların zararı göze alıp satmalarının akıllıca olmadığını söyledi:

Bir başka trader Bob Loukas ise, BTC’nin fiyatının geçen ay dibe vurduğunu düşünüyor. Ancak önümüzdeki 60 gün boyunca orta düzeyde bir düşüş eğilimi daha yaşanabileceğine dair de uyarılarını eksik etmiyor. Loukas, 27 Mayıs’ta “orta seviye trend şimdi düşüş yönünde” diye tweet attı. “Fakat halihazırdaki boğa trendi denge oluşturuyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz