Tesla CEO’su Elon Musk yerinde durmuyor ve yaptığı paylaşımlar ile kripto paraların fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Bitcoin fiyatı bugün, Elon Musk’un Bitcoin’den ayrılma hareketini gösteren anlamlı bir tweet yayınlamasıyla sert bir şekilde düştü. BTC ile birlikte Ripple, Ethereum, Cardano ve diğer altcoin’lerde büyük düşüşler yaşadı. Ancak Elon Musk’un paylaşımları bunlar ile sınırlı değildi. Tesla CEO’su, favori kripto parası Dogecoin (DOGE)’e yönelikte bir paylaşımda bulundu. Elon Musk, her zaman ki gibi paylaşımı ile DOGE fiyatını etkiledi.

Bitcoin’e yönelik imalı paylaşımı ile Tesla CEO’su Elon Musk, fiyatları yine dumpladı. Bu paylaşımın yanı sıra Elon Musk, Dogecoin’e değinmeden geçmedi. Elon Musk, ABD Federal Rezervi ile karşılaştırarak meme kripto para birimi Dogecoin’in fiyatını bir kez daha artırdı. Roket şirketi SpaceX’e de liderlik eden ve meme seven Elon Musk, son aylarda “şaka” kripto para birimi DOGE’ye yönelik desteğini artırdı.

Son zamanlarda, DOGE’ye yönelik eleştirilerin ardından Elon Musk, kripto parayı Amerikan dolarına benzetti. Elon Musk, Twitter aracılığıyla Dogecoin’in kurucularından Billy Markus’a verdiği cevapta bir meme paylaştı. Elon Musk, popüler altcoin DOGE’yi savunarak Amerikan dolarının arzının da benzer şekilde sınırsız olabileceğini belirtti.

Fiyatlar yükselirken ve teknoloji yatırımcıları, Bitcoin’in Blockchain teknolojisinin bir finans ve yazılım direği olacağına bahse girerken, Bitcoin ve kripto para birimleri bu yıl ilgi odağı haline geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz