Bitcoin fiyatı biraz toparlandı, ancak milyarder Elon Musk’un Bitcoin’den ayrılma hareketini gösteren anlamlı bir tweet yayınlamasının ardından keskin bir şekilde düşmeye devam etti. BTC ile birlikte Ripple, Ethereum, Cardano ve diğer altcoin’lerde sert düşüşler gördü.

Bitcoin hashtag’i, kırık bir kalp simgesi ve ayrılığa yol açan kızgın bir çiftin fotoğrafıyla Elon Musk, Bitcoin sevgisinin bittiğini ima ediyor gibi görünüyor. Bitcoin milyarderin bu paylaşımının ardından yüzde 5’ten fazla düşerek 39.500 dolar seviyelerinden 36.600 dolar seviyelerine kadar kaydı. Bundan önce, Bitcoin birkaç ayın en düşük seviyesinden 40.000 dolara tırmanmanın eşiğindeydi. BTC beklenmedik bir şekilde düştükten sonra kripto para piyasası da bundan etkilendi ve Ripple, Ethereum, Cardano ve diğer altcoin’lerde de ağır bir şekilde düştü.

Elon Musk, aşık bir çiftin sohbetinin fotoğrafını yayınladı. Kız, oğlan Linkin Park’ın şarkı sözlerinden alıntılar yapmaya devam ederse ikisi arasındaki aşkın sona ereceğini söyledi. Oğlan, bunu Linkin Park’ın ünlü şarkısı “In The End”in sözleri olan “Yani sonunda fark etmedi bile mi?” diye yanıtladı. Elon Musk’un bu paylaşım ile Bitcoin’den ayrılmak ve bu kripto para biriminin fiyatının düşmesine neden olmak istemesi olmasaydı bu, komik olabilecek bir hikaye… Bundan önce de Elon Musk, BTC fiyatını dumpladı. Milyarder, Tesla’nın artık Bitcoin’de ödeme kabul etmeyeceği ve Bitcoin madenciliğinin çevreyi etkileyeceği endişesiyle ilgili tweet’leriyle Bitcoin fiyatının tekrar tekrar düşmesine neden oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz