Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitwise, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Baskıya Devam Edecek

Bitwise, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Baskıya Devam Edecek

0
Bitwise, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Baskıya Devam Edecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) geçen hafta yatırım firması Bitwise Bitcoin ETF Trust‘tan, manipülasyonun nasıl önlenebileceğine dair daha fazla ayrıntı talep etmişti. Firma, FOX Business‘a yaptığı açıklamada, onay almak için SEC’e baskı yapmaya devam edeceğini söyledi.

FOX’a konuşan Bitwise yetkilisi “Bitwise, bir Bitcoin ETF başlatma yolunda SEC ile ilişki kurmaya devam etmeye kararlı. Bu önemli konuda diyalogu sürdürürken SEC tarafından dile getirilen soruları olumlu buluyoruz. Talep edilenleri sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz. Amerikan halkının bu önemli ürüne erişmesini sağlamanın önündeki engellerin kaldırılmasına yardımcı olmak için sorularına veri odaklı cevaplar verilecek” dedi.

FOX Business’ın gerçekleştirdiği röportajda öne çıkanlar şöyle:

FOX: Önerilen güven ve hisselerin manipülasyona açık olup olmayacağı konusunda yorumlar neler?

Bitwise: İlk yıl akışlarının 4.7 milyar dolar ve 143 milyon dolarlık hacim ile ortalama günlük ticaretin agresif tahminleri varsayıldığında bile, Bitcoin vadeli işlemleri piyasasındaki fiyatlar üzerinde baskın etki haline gelme olasılığının düşük olduğu iddia ediliyor.

Habere göre, SEC, FOX’un “SEC ve Bitwise aynı fikirde mi?” ve yeni bir Bitcoin ETF’ye ilk yıl akışları için tahminleri gibi SEC’e yönelttiği sorulara yanıt vermedi.

Komisyon, yatırımcıların yeterince korunmayacağı endişesini öne sürerek, şimdiye kadar yapılan başvuruların çoğunu reddetti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz