Bu Yıl Bitcoin’de PayPal’dan Daha Fazla İşlem Gerçekleştirildi

0
5

Blockdata’dan alınan verilere göre, Bitcoin ağında bu yıl PayPal‘dan daha fazla dolar değeri işlendi. Şirket, PayPal’ın yanında Mastercard ve Visa ağlarında yapılan işlem hacimlerini de mercek altına aldı. Bitcoin, henüz onların önüne geçmiş değil.

2021 yılında şimdiye kadar, Bitcoin‘de çeyrek başına tahmini ortalama 489 milyon dolar işlem yapıldı. PayPal’da ise bu, 302 milyar dolar seviyesinde. Mastercard’a baktığımızda miktarın ortalama 1,8 trilyon dolar, Visa’da ise 3,2 trilyon dolar olduğunu görüyoruz.

Blockdata tarafından yayımlanan rapora göre, Bitcoin‘deki işlem sayısı PayPal‘dan yüzde 62 daha fazla. Bitcoin bu açıdan Mastercard‘ın yüzde 260, Visa’nın ise yüzde 530 gerisinde. Bunlar oldukça önemli artışlar. Diğer yandan ekosistemdeki gelişmelerle birlikte BTC’nin kullanımındaki artış, P2P ağının gelecekte daha fazla dolar değeri işlemesinde etkili olabilir.

Raporda şu sözlere yer veriliyor:

Lightning Network‘teki düğüm sayısı, bu düğümler arasındaki kanal sayısı ve bu kanallardaki Bitcoin miktarı gibi herkese açık tüm istatistikler katlanarak büyüyor. Önümüzdeki on yıllar boyunca bunu yapmaya devam ederlerse, Bitcoin ağının diğer finansal ağların bazılarından daha fazla işlem gerçekleştirmesi mümkün”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz