Çin’de bir ay önce kripto para madenciliği ve havale işlemleri için kripto para kullanımı konusunda toptan bir yasak getirilmiş olsa da, bazı hükümet yetkilileri bu yasakları delmeye çalışıyor.

Çinli Blockchain gazetesi 8BTC tarafından paylaşılan açıklamalara göre, net Bitcoin (BTC) hash oranındaki büyük payıyla bilinen Zhejiang eyaleti hükümeti, ÇKP temsilcileriyle birlikte, kamu kaynaklarının Bitcoin için kullanılmasıyla mücadele etmek için bir operasyon düzenledi.

Müfettişler potansiyel olarak yasa dışı madencilik faaliyetine karıştıklarından şüphelendikleri için toplam 4.699 IP adresi üzerinde yaptığı incelemede, 184 IP adresinin madencilik faaliyetlerine devam ettiğini tespit etti. Bu adreslerin büyük üniversiteler, devlete ait işletmeler, devlet hükümet organları ve ÇKP komiteleri dahil olmak üzere 77 kamu birimine ait olduğu ortaya çıktı.

Çinli kamu görevlilerin, Bitcoin’in yanı sıra Ethereum (ETH) ve Tuya Coin, Erg Coin gibi birçok kripto para için madencilik faaliyetlerine devam ettiği ortaya çıktı.

Birden fazla medya kuruluşunun yaptığı açıklamaya göre, Çinli kripto para madencilerinin tüm cihazlarının kapatılmasıyla ABD, madencilerin bir numaralı gözdesi haline geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz