El Salvador Bitcoin’in İlk Reklam Filmini Yayınladı!

0
23

Bitcoin’in El Salvador’da yasal para birimi olmasına 1 hafta kala ülke genelinde Bitcoin karşıtı eylemler sürerken hükumet tarafından üretilen bir BTC reklam filmi dikkatleri üzerine topladı. 30 Ağustos’ta devlet eliyle üretilen ilk Bitcoin reklamı yayınlanmış oldu. Video daha sonra Diarpiii tarafından Reddit’te paylaşıldı.

Söz konusu reklam filminde dikkati çeken en önemli nokta ise Bitcoin kullanımının zorunlu olmadığının belirtiliyor oluşu.

Buna göre eylül ayından itibaren Bitcoin, USD ile beraber El Salvador’da yasal para birimi olarak kabul edilecek. Bitcoin kullanımı zorunlu olmayacak, Bitcoin veya USD ile ödeme ve ücretlendirme seçeneği olacak. Nakit işlemler, fiyatlar ve ücretler yine de USD olarak ödenecek. Vatandaşlar, devlet cüzdanı uygulamasını hem USD’de hem de Bitcoin’de işlem yapmak için istedikleri zaman ve herhangi bir ücret almadan serbestçe kullanabilecekler, ayrıca işlemleri için başka bir cüzdan kullanmak serbest olacak.

Devlet cüzdanıyla tüketim yaptıkları için vatandaşlara 30 USD’lik bir hediye verileceği de reklam filminde geçen bilgilendirmeler arasında yer alıyor. Öte yandan tüm işlemler cep telefonuyla halledileceğinden işlem ücreti ve zaman kaybı engellerinin de önüne geçilmiş olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz