Bitcoin fiyatı, yaklaşık 28.888$’lık bir dip seviyesinden etkileyici bir artış kaydetti. Yine de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmak için uzunca bir yol kat etmesi gerekiyor.

Ancak tarihsel olarak, en güvenilir sinyaller veren bir indikatörün yaratıcısı olan Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards’a göre, birkaç gün sonra meşhur Bitcoin satın al sinyali tetiklenebilir.

Son birkaç ay içinde, Bitcoin en büyük boğa piyasası çöküşlerinden birini yaşadı. Bu dramatik çöküş, kısmen Çinli madenciler ve enerji kaynaklarına ilişkin piyasaya yayılan FUD (Fear – korku, Uncertainty – belirsizlik ve Doubt – şüphe) kaynaklıydı. Tüm bunlar Bitcoin hash gücünü düşürdü ve bu da hash ribbonlarının kapitülasyona geri dönmesine neden oldu.

Şimdi ise aracın yaratıcısı Charles Edwards, önümüzdeki hafta bir satın alma sinyali bekliyor.

“En karlı Bitcoin satın al sinyali geliyor! 

Peki bu tam olarak ne anlama geliyor?

Bu satın alma sinyali aynı zamanda, Bitcoin’in şimdiye kadar gerçekleşen devasa parabolik rallilerinden önce ortaya çıkan bir gösterge olarak biliniyor.

Bitcoin, diğer varlık türlerine benzemediği için, analistler temel analiz yaparken genellikle, bilinenlerin dışında bir dizi benzersiz araç kullanırlar.

Temel analiz araçları, çoğunlukla ağ güvenliği ve BTC madencileri ile ilgili verileri ele alır. Bitcoin, madencilik adı verilen bir proof of work sistemi aracılığıyla çift harcamalar sorununu çözen ilk kripto para birimi ve ilk dijital varlıktır.

Bu madenciler, ağın güvenliğinde çok önemli bir yere sahiptirler ve fiyat hareketleri üzerinde böyle ciddi bir etkiye sahip olabilirler.

Bitcoin araştırmacıları tarafından şu ana kadar, varlığın uzun vadeli fiyat potansiyelini ortaya koymaya yardımcı olacak düzinelerce gösterge geliştirildi.

1 milyon$’lık ütopik tahminlerle spekülasyon yapmak yerine, bu araçlar; Bitcoin’in, bir teknoloji, değer deposu gibi ömrünü etkileyebilecek temelleri inceler.

Şu sıralar, bu araçların çoğu çelişkili sinyaller veriyor. Madencilerin, BTC’lerini satıp satmayacaklarını anlamak için hash gücü oranına bakan Hash Ribbons olarak adlandırılan bu gösterge, 2021’de yeni bir yükseliş trendine işaret ediyor.

Bu gösterge, daha önce yalnızca 2 kez satın al sinyali verdi. Ve o dönemlerde Bitcoin, ortalama %5.000’in üzerinde artış kaydetti.

BTC fiyatı 45.000 doların altında konsolide olurken; şimdi Hash Ribbons, bir kez daha “Bitcoin satın al” sinyali veriyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz