El Salvador’un Haziran ayında Bitcoin’i yasal olarak kabul etme kararı, bölgedeki milletvekillerini kendi kriptopara stratejilerini keşfetmeye başlamaları için etkiliyor gibi görünüyor. Paraguay, kripto odaklı yeni mevzuat çıkarmak için sırada ülke olarak yer alıyor.

Paraguaylı Kongre Üyesi Carlitos Rejela ve Senatör Fernando Silva Facetti, 14 Temmuz Çarşamba günü Kongre’ye bir Bitcoin (BTC) tasarısı sunmayı planlıyor ve milletvekillerinin ülkeleri için tutarlı bir dijital varlık stratejisi formüle etme aciliyetinin altını çiziyor.

“Paraguay’ı birleştirmek için buradayım” diye tweet atan Rejala, kendisinin ve milletvekili arkadaşının “Paraguay ve dünya için mega bir sürpriz” planladıklarını da sözlerine ekledi.

Rejala, tasarının neleri kapsayacağını belirtmese de ülkedeki bazı milletvekilleri, Bitcoin’i yasal ihale yapma konusunda El Salvador’un liderliğini takip etmek istiyor. 6 Haziran’da Rejala, 50.000’den fazla Twitter takipçisine dijital varlıkların “dünyanın önünde Paraguay’ı yenilemek için önemli bir proje” ile bağlantılı olacağını bildirdi.

Rejala’nın önceki açıklamalarına dayanarak, gelecek tasarı Paraguay’ı yabancı kripto para yatırımcıları, işletmeleri ve hatta belki de Bitcoin madencileri için lider bir merkez haline getirmek için önlemler getirecek. Potansiyel olarak bu, Btc’yi  yasal ihale olarak kabul etme hükümlerini içerecektir.

Diğer Latin Amerikalı milletvekilleri gibi, Rejala da BTC’deki yükseliş görünümünü göstermenin sembolik bir yolu olarak Twitter’daki profil resmine lazer gözleri ekledi.
Latin Amerika, özellikle Arjantin, Venezuela ve Meksika gibi ülkelerdeki yerel ekonomik ve mali baskılar nedeniyle kriptopara biriminin benimsenmesi için potansiyel bir merkez olarak ortaya çıktı.

Brezilya kriptopara borsası Mercado Bitcoin’in arkasındaki ana şirket olan 2TM Group, yakın zamanda SoftBank ile 200 milyon dolarlık bir fonlama turunu tamamlayarak toplam değerlemesini tahmini 2,1 milyar dolara çıkardı. Bu arada, Meksika kriptopara borsası Bitso, C Serisi finansman turunu tamamladıktan sonra 2,1 milyar dolar değerinde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz