Bugün erken saatlerde Samsung Electronics, kullanıcıların, Galaxy akıllı telefonları üzerinden kripto alıp-satabilme yanında artık hardware cüzdanlarına da doğrudan erişim imkanına kavuştuğunu duyurdu. Ayrıca kullanıcılar, Samsung uygulaması üzerinden canlı kripto haber akışına da erişim sağlayabilecekler.

Yeni düzenleme ile birlikte, Galaxy akıllı telefonları üzerinde gelen Samsung Blockchain Wallet uygulaması ile kullanıcılar, Samsung Blockchain Keystore’a erişim imkanına kavuşurken diğer yandan, Ledger Nano S ve Ledger Nano x gibi hardware kripto cüzdanlara da bağlanabilecek. Uygulama üzerinde ayrıca, Coindesk’ten canlı haber akışı da olacak.

Aslında Samsung Blockchain Wallet yeni bir uygulama değil. 2019’da lansmanı yapılan uygulama şimdiye kadar, Bitcoin, Ethereum, ERC-20, TRX coinleri alıp satmaya izin veriyordu. Ayrıca blockchain merkezsiz uygulamalar (DApps) geliştirmeye de imkan tanıyor. Uygulama içi geliştirme kitleri ile kullanıcılar kendi mikrofinans uygulamalarını geliştirebilirler. Samsung Blockchain üzerinde şu anda 40’tan fazla DApps uygulaması bulunuyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz