Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Twitter’da Bitcoin Satın Alma Kampanyası Başlatıldı

Twitter’da Bitcoin Satın Alma Kampanyası Başlatıldı

0
Twitter’da Bitcoin Satın Alma Kampanyası Başlatıldı

Bitcoin, hızla büyüyen bir sosyal medya hareketinin ortasında fiyatını artırıyor. Kullanıcılar, 7 Eylül’de 30 Dolar değerinde kripto para satın alacaklarına dair bir Twitter Bitcoin kampanyası başlattı.

Bitcoin boğaları kârlı bir Eylül ayı beklerken, lider kripto paranın fiyatı son 24 saatte %2.5 oranında artarak son dört ayın en yüksek seviyesi olan 51.908 Dolara ulaştı. Bitcoin, şu dakikalarda ise 51.600 Dolar seviyesine geriledi..

Haftalık %5.6 kazanç bildiren Bitcoin, günlük işlem hacimlerinde ise 77 milyar Doları aşan etkileyici bir kazanç bildirdi. En son fiyat hareketinin arkasındaki olası sebeplerden biri, kripto paranın El Salvador‘da resmi para birimi haline geleceği 7 Eylül’de, insanları küçük miktarlarda Bitcoin satın almaya davet eden kapsamlı bir sosyal medya kampanyası olarak gösteriliyor. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, sosyal medya platformu Twitter’daki kullanıcılar, #7SeptemberBuyBTC hashtag’i aracılığıyla, El Salvador’un Bitcoin yasasına destek gösterme amaçlı bir hareket olarak 30 Dolarlık Bitcoin yatırımı planlarını paylaştılar.

Kampanyaya, her kripto para tutkununun El Salvador halkı ve ülkenin başkanı Nayib Bukele ile dayanışma göstermesini isteyen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da dahil olmak üzere bazı önde gelen isimler de katıldı..

Reddit’teki en büyük Bitcoin temalı grup olan r/Bitcoin’in üyeleri de kampanyaya katılmaya davet edildi. Bu grubun, potansiyel olarak 99.5 milyon Dolar değerinde Bitcoin satın alabileceği belirtiliyor. Bununla birlikte, r/Bitcoin’deki bir kullanıcı bu kampanyanın “manipülasyondan ziyade bir destek hareketi” olduğunu savunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz