Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Ukrayna Bitcoin Ve Ethereum’dan Sonra Polkadot Cüzdanı Açtı! 5 Milyon Dolar Yolda!

Ukrayna Bitcoin Ve Ethereum’dan Sonra Polkadot Cüzdanı Açtı! 5 Milyon Dolar Yolda!

0
Ukrayna Bitcoin Ve Ethereum’dan Sonra Polkadot Cüzdanı Açtı! 5 Milyon Dolar Yolda!

Rusya’nın işgali altında olan Ukrayna’ya kripto para sektöründen yardım gelmeye devam ediyor.

Dünyanın önde gelen kripto para borsaları Binance ve FTX’in yardımlarından sonra bir hamle de Polkadot (DOT) kurucusu Gavin Wood’dan geldi.

Polkadot’un kurucusu Wood, Ukrayna hükümetinin kripto para bağışları için DOT cüzdanı açması halinde 5 milyon dolar bağışta bulunacağını söyledi.

Wood’un bu yardım sözünden sonra hemen harekete geçen Ukrayna hükümeti bir Polkadot cüzdanı açarak kripto para bağış kampanyasını genişletti.

Ukrayna hükümeti resmi Twitter adresinden yaptığı paylaşımda “Ukrayna halkı, özgürlüğümüzü korurken küresel kripto topluluğunun desteği ve bağışları için minnettar. Artık Polkadot bağışlarını da kabul ediyoruz.” diyerek  DOT cüzdanının bilgilerini paylaştı.


Elde edilen verilere göre, Ukrayna şimdiye kadar DOT olarak 186.000 doların üzerinde bağış topladı.

Ukrayna hükümetinin DOT cüzdanı açmasından sonra Tron kurucusu Justin Sun da bağış kampanyasına katılmak istediğini belirterek “Bir TRX adresi gönderirseniz, şahsen 1 milyon dolar katkıda bulunacağım.” dedi.

Bilindiği üzere Ukrayna hükümeti resmi olarak kripto para bağışlarını başlattığını duyurmuş ve kripto para sektörünün önemli isimlerinden de bağış toplamıştı.

Binance Ukrayna’ya yardım kampanyasında 10 milyon dolar bağışladığını açıklarken ülke, şu ana kadar 20 milyon doların üzerinde kripto para bağışı aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz