Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Veriler Elon Musk’ı işaret etti: Kripto Twitter’da 1 numara

Veriler Elon Musk’ı işaret etti: Kripto Twitter’da 1 numara

0
Veriler Elon Musk’ı işaret etti: Kripto Twitter’da 1 numara

Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto para sektörüne olan ilgisi bir sır değil ancak yapılan bir analiz, son birkaç yılda kriptodan bahseden en popüler tweet’lerin Elon Musk tarafından atıldığını ortaya çıkardı.

LunarCrush’ın bildirdiğine göre, bu tweet’ler çoğunlukla Bitcoin ve popüler meme token Dogecoin ile ilgili. Hatta 24 Mart 2021’de Bitcoin ile Tesla araba satın alabileceğini duyurduğu paylaşımı da bu etkileşim alan tweet’lerine dahil. O tweet’ler şöyle:

Platform, Elon Musk’ın bir sonraki potansiyel viral tweet’inin, piyasaya yeni çıkardığı ve DOGE ile ödeme yapılabilecek Burnt Hair adlı parfümüyle ilgili paylaşımının olabileceğini bildirdi.

100 dolar değerindeki parfüm, BitPay ödeme sistemiyle yapılan iş birliği sayesinde Bitcoin ve Shiba Inu (SHIB) dahil olmak üzere diğer kripto paralarla da satın alınabilecek. Bu arada Elon Musk ‘dünyanın en güzel kokusu’ olduğunu iddia ettiği parfümün satışa sunulmasının ardından Twitter biyografisini “parfüm satıcısı” olarak güncelledi.

Dogecoin ile derin bir bağı olduğu bilinen ve kendini ‘Doge Babası’ olarak tanımlayan Musk’ın daha önce Dogecoin’den bahseden tweet’leri token’ın fiyatında artışa neden olmuştu. Ancak parfümün DOGE ile ödeneceği haberi, bu haberin yazıldığı saat itibarıyla token fiyatı üzerinde önemli bir etki yaratmadı.

CoinMarketCap verilerine göre, en popüler meme coin gün içinde yüzde 1’in altında düşüş yaşayarak 0,59 dolardan işlem görüyor.

Bu arada, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almaya yönelik ikinci girişiminin ardından DOGE balina aktivitesinde artış yaşandı. 4 Ekim itibarıyla en az 100 bin dolar içeren 85 balina işlemi kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz